• kadına şiddet abartılıyor

  57.
  "ama kadınlarında eş sevgili seçiminde problem olduğunu düşünüyorum."
  ben bu başlık altında bunu da ele almak istiyorum. bakınız,gerçekten psikopatlardan manyaklardan hoşlanan değişik fantezilerin peşinde koşan kadınlar aramızda olabilir,Ümitcan Uygun denen şerefsizle hala sexting yapabilen şahsiyetsizler gibi mesela. (dm kutusu ifşa edildi geçenlerde)
  ama birçok kadın böyle değil,normal bir durum da değildir zaten katilin sapığın bilmem hangi çeşit manyağın peşinde koşmak. bizler hayatımıza aldığımız erkeklerin ileride nasıl insanlara(!) dönüşebileceğini bilemiyoruz,tahmin edemiyoruz. kimse de edemez. siz de edemezsiniz. çünkü insanlar sahtekar,kahpe,ikiyüzlü ve güvenilmez olabiliyorlar. ne kadar iyi tanıdığınızı düşünürseniz düşünün,sizi elde edebilmek için uzunca bir süre farklı rollere bürünüp çıkarlarına ters düşen durumlarda ne -afedersiniz- bok oldukları çıkıyor ortaya işte. sonu da böyle oluyor maalesef ki. korkunç ve dehşet verici olaylar dizisi.

  "bakın kadınların kendini savunması kendilerinden başlar böyle tiplerden u zak du ra cak si nız."
  keşke. keşke herkes uzak durabilse. ama görmeden,bilmeden,tanışmadan önce kimse uzak durup duramayacağını kestiremiyor. sonra da iş işten geçmiş oluyor. sözüm o ki herkes bile isteye atlamıyor böyle erkeklerin kollarına. kolay kolay da hiçbir kadının böyle bir tuzağa düşmek isteyeceğini zannetmiyorum. bakın bugün melek olan kadın bir akademisyendi,eğitimli bir bireydi. böyle bir kadın bile düşebiliyor bu tuzağa.
  6 -3 ... cadimavisi
 • geceye bir fotoğraf bırak

  647.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2111361/+
  11 ... cadimavisi
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21976.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2111360/+
  6 ... cadimavisi
 • aqua tofana

  1.
  tofana suyu adı verilen giulia tofana tarafından icat edilmiş bir çeşit zehirli karışım. 17.yüzyılda fransa’da, kral louis xıv'in öldürülmesine sebep olan zehirdir aynı zamanda.
  3 ... cadimavisi
 • giulia tofana

  1.
  profesyonel italyan zehir satıcısıdır.

  Kocalarını öldürmek isteyen kadınlara zehirli içecekler satmasıyla ünlüdür. Kendi ismiyle anılan Tofana Suyu’nun (Aqua Tofana) Mucididir aynı zamanda. Öyle bir karışım hazırlamış ki ölen maktüllerin otopsileri yapıldığı zaman zehirlendikleri tespit edilemiyor, sebebi bilinmeyen hastalık olarak rapor ediliyormuş. Bu sayede yıllarca yakalanmamış.
  600den fazla adamı öldürdüğü bilinmektedir. (Tutuklandığı zaman işkence ile itiraf etmiş)

  “ giulia tophania 1600’lü yıllarda italya’da yaşamış profesyonel bir zehirleyiciydi. yaptığı zehirleri, tacizci kocalarını öldürmek isteyen kadınlara satmasıyla tanınırdı. kızının, bir grup güvenilir arkadaşının ve muhtemelen bir rahibin yardımıyla, giulia eczacı dükkanından bir yeraltı suç çemberi başlattı. bilmeyenler için işi kozmetikti. kadınların güzelliğini arttırmak için pudralar ve sıvılar sattı. eczacılarla oldukça vakit geçirdi ve zehirler hakkında eczacılar tarafından bilgi topladı. ‘aqua tofana’ adlı kendi bulduğu iddia edilen zehir ile tarih sayfalarına kendi ismini yazdırdı. bir rivayete göre de bu zehri tophania’nın annesi ona vermişti.
  tophania, evinde ürettiği zehri; sağlıksız ve tehlikeli evliliklere sahip italyan kadınlarına satıyordu. kadınlara, aqua tofana’yı genellikle lekeleri iyileştiren popüler bir merhem olan "st nicholas of st nicholas manna" olarak etiketlenen bir şişe veya toz kutu içinde veriyordu. kurşun, arsenik ve belladondan oluşan bir karışımdan yapılan aqua tofana, o zamanlar normal kozmetiklerin içindeki bileşenlerden çoğunu içeriyordu ve bu da bir kadının komodininde, dikkat çekmeyen herhangi bir makyaj olması için yeterliydi. hazırladığı zehri genellikle evli kadınlara, yüz kremi ve kozmetik yağ preparatında satıyordu. tüm kocaların ise görünürde ölüm sebebi aynıydı: ‘cinsel ilişki sırasında aşırı heyecan’. bu işi o kadar büyüttü ki dönemin büyük ticaret merkezlerinden biri olan napoli ve roma’da bile bu zehrin satışı başladı.
  giulia'yı bu kadar bulunamaz yapan nokta, kurbanlarını nasıl zehirlediğiydi. normalde bir tür sıvı ile seyreltilen ilk doz, yorgunluğa ve fiziksel halsizliğe neden olurdu. ikinci doz mide ağrıları, kusma ve dizanteri getirecekti. üçüncü veya dördüncü doz geri kalanı halledebilirdi. zehir ve onu uygulama yöntemi, doktorların ve araştırmacıların ölümün bilinmeyen bir hastalıktan kaynaklandığına inandıkları anlamına geliyordu. zehirlenmenin yavaş doğası, kadınlara; kocalarının değişimlerini görebilmek için şans tanıyordu. kocasının hala değişmediğini gören kadınlar, üçüncü veya dördüncü dozu uygulamaktan çekinmiyorlardı. erkeklerin ölümlerinin, genç yaşta gelen trajik bir ölümden ötesi olduğuna asla inanılmadı.
  tophania’nın yaptığı iş bir müşterisi tarafından papalık yetkililerine açıklandı; ancak halk tarafından o kadar popülerdi ki birçok kişi tophania’nın yanında yer aldı. kendisine sığınma hakkı tanınan bir kilise açıldı. çok uzun bir süre geçmeden roma’daki sulara ‘aqua tofana’ karıştırdığı iddiası ile polisler tarafından tutuklandı.
  işkence altında, yalnızca roma’da altı yüz erkeği öldürdüğünü itiraf etti ve roma’da idam edildi. kendisinin ölümünden sonra, zehri 17. yüzyılda kendini tekrar gösterdi. fransa’da, kral louis xıv'in öldürülmesine sebep oldu. bir başka iddiaya göre ölüm döşeğindeki ünlü besteci wolfgang amadeus mozart’ın ‘zehirlendiğime eminim. bu fikirden kurtulamıyorum. birisi bana aqua tofana verdi ve kesin ölüm zamanımı hesapladım’ sözleri ile hesapladığı saatte ölmesinden aqua tofana zehri sorumlu tutuldu.”
  6 ... cadimavisi
 • güne bir fotoğraf bırak

  33.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2110560/+ uzatma lan işte böyle buyurdu zerdüşt
  5 -1 ... cadimavisi
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21855.
  Abi sokarlar ama BÖyle hayata artık yeter yahu yeter.
  4 ... cadimavisi
 • alkolik oldum un sözlük yazarlarına mesajı

  1.
  Haksız yere silik yiyen bir adamın konuşmasıdır.
  Kendisine bir veda konuşması yapma hakkı bile tanınmadığı için dostları olarak söylemek istediklerini biz iletiyoruz. Aman diyim çabuk dinleyin silinir şimdi.

  https://voca.ro/1kCjI0Zoa6qX
  12 -10 ... cadimavisi
 • alkolik oldum un silik yapılması

  17.
  Seversiniz sevmezsiniz orası ayrı konu fakat bu adamdan önce silik yemesi gereken bir sürü hesap vardı, kendince doğruları söyleyen bir insanı bu şekilde susturmak ne kadar delikanlıca bir hareket gerçekten. Ne diyebilirim ki, fazla söze gerek yok. Her şey ortada.
  13 -8 ... cadimavisi
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  8112.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  7 -2 ... cadimavisi
 • içinden geleni söyle

  1204.
  Şimdi otobüs gelir biner gideriz,
  Dönmeyeceğimiz bir yer beğen başka türlüsü güç.
  3 -1 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  44540.
  anın görüntüsü
  15 -1 ... cadimavisi
 • büyük tuvaleti yaparken çok fazla kan gelmesi

  8.
  Divertikülit ya da anal fissür belirtisi olabilir, antibiyotik, posalı beslenme, sıcak suya oturma vb yöntemlerle çok ilerlemeden ameliyatlık olmadan önce tedavi edilebilir ama en iyisi genel cerrahiye gitmek. En basitinden bir enfeksiyon da bile sık sık kanama oluyor ama çay bardağını dolduracak kadarsa geçmiş olsun.
  3 -2 ... cadimavisi
 • seni seviyorum a en acı cevaplar

  217.
  seni seviyorum a en acı cevaplar
  8 -2 ... cadimavisi
 • çin de patlak veren yeni virüs salgını

  18.
  Artık göğsüm sıkışıyor kabus gibi bir şey bu bitmiyor da. Sanki bundan sonraki hayatımız böyle devam edecekmiş gibi geliyor ama hayırlısı..
  8 -3 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  44517.
  anın görüntüsü
  Yapman guzum patiletmen gendinizi..
  28 -3 ... cadimavisi
 • müslüm gürses şarkılarındaki en acı sözler

  15.
  Yarım kalan sevgiye, şu emanet gülmeye, yaşamadan ölmeye itirazım var...
  7 -1 ... cadimavisi
 • seninle şöyle olabilirdik

  1986.
  seninle şöyle olabilirdik
  3 -1 ... cadimavisi
 • aşık olduğunuz kişinin soyadı

  2.
  Nasip olursa alacağım soyaddır. Var bir hayalimiz.
  6 -1 ... cadimavisi
 • iyi sevişenle iyi anlaşılan erkek arasında kaldım

  21.
  Bir araya gelince tek kelime konuşamadığın erkeğin nesi ile ten uyumu yakaladın Allah askına. Yani bir insanın fikirlerini öğrenmeden o insanla kaliteli zaman geçirmeden cinsel bir etkileşim yakalamak nasıl mümkün oluyor ben bunu anlayamadım ilk insanlar gibi iki çift laf edeme ama seviş seviş dur.
  6 -1 ... cadimavisi
 • yeni şeyler getiriyorum