• bts

  15.
  Army adını verdikleri hayran kitlesinin abartılı hareketlerinden ötürü birçok insanın önyargı beslediği Güney Kore'li hip hop grubudur.

  Sanırım bu grubu pek dinleyen yok, o yüzden hakkında girilen entryler 2 sayfayı geçememiş.

  Ergenlik aşamasındaki hiçbir evreyi atlamayıp fangirl olma olayının tadını kaçıranlar haricinde gayet seviyeli bir şekilde şarkılarını dinleyen insanlar var öncelikle bunu belirtmek isterim.

  Geçtiğimiz günlerde es geçilmesi bir hayli güç olan başarılara imza attı bu grup.

  billboard 200'de 1. sıraya ve billboard hot 100'de fake love parçaları ile 10. sıraya kadar yükseldiler. Uluslararası alanda kendilerini fazlası ile tanıtıp Amerika'daki mevcut birçok programın aranan yüzleri oldular.

  Ülkeleri için büyük bir gurur kaynağı olsalar gerek, cumhurbaşkanları tebrik eden yazılar yayımlayıp duruyor. K-pop dalgasını müzik piyasasının kalbi olan amerika'ya ardından da dünyaya yaymış bulunuyorlar.

  E hal böyle olunca ülkelerinde turizm elçisi seçilmelerini çok normal karşılıyorum her yıl binlerce insan Kore dilini ve kültürünü öğrenmek için kendini parçalıyor, akın akın Güney Kore'ye gidip geliyorlar.

  Bana kalırsa bu başarılarını fazlası ile hak ediyorlar, alıcı gözü ile açıp bir kliplerini izlerseniz görsellik adına (mekan seçimleri, kostümler vs) ne kadar emek sarf ettiklerini görebilirsiniz.

  Ayrıca YouTube'ta paylaşmış oldukları müzik klipleri yaklaşık 10 saat içerisinde 50 milyondan fazla görüntülenme alabiliyor arkalarında hakikaten ordu ( (bkz: army)) gibi bir kitle var.
  15 -2 ... cadimavisi
 • büyüdükçe özlenen şeyler

  1072.
  Huzur, stresten uzak bir hayat. Aklın birçok şeye ermeyişinden ötürü insanlarin ruhundaki kötülüğü görememe.
  10 ... cadimavisi
 • kitabın arasına gül bırakıp hediye etmek

  10.
  Bir insana verilebilecek en zarif ve en etkileyici hediyelerden birisidir, kimden geliyor olursa olsun.
  10 ... cadimavisi
 • dinlediğin şarkıdan bir söz yaz

  121.
  "Beni ne kadar üzersen üz mutlu birisi gibi davrandım.
  Sana kırıldığımda daha güçlü biri olmak zorundaydım.

  Bir hayalin içine asla açmayacak çiçek tohumları saçtım.."
  8 ... cadimavisi
 • kitap alıntıları

  2694.
  "Belki de şuan da odasında yapayalnız, düşünmeye devam ediyor ve ona kulak veren sadece şu fısıltılarla dolu,herkesi dinleyen ama kimseyi avutmayan gece."
  9 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  28436.
  anın görüntüsü
  13 ... cadimavisi
 • mesut tv

  2.
  Cinsel içeriklere ağırlık veren tek kanal değil, lakin bunu en itici şekilde gerçekleştirenlerden. Türkçe bilmeyenlere Türkçe hakaret etmesi beni irite ediyor. insanlara saçma sapan sorular soruyorsun çoğu nezaketen cevap veriyor.

  Türkçe hakaret etmek neden, sen kimsin Allah aşkına?
  9 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  28432.
  Kavuştuk! Birazcık trip atıyor ama olsun az sonra sarılırız.
  anın görüntüsü
  17 -1 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  28428.
  anın görüntüsü
  12 ... cadimavisi
 • kitap alıntıları

  2688.
  "Bugüne kadar milyonlarca insan pes etti. Öfkelenmiyorlar, ağlamıyorlar, hiçbir şey yapmıyorlar. Yalnızca zamanın geçmesini bekliyorlar. Tepki gösterme becerilerini yitirmiş onlar.Sense üzgünsün. Bu da senin ruhunun hâlâ canlı olduğunu kanıtlar."
  13 ... cadimavisi
 • kafaya sıkmak mı daha ölümcül kalbe mi

  9.
  Beyne verilen zarar daha hızlı neticelenir genellikle, kalbinize kurşun sıktığınız zaman sanırım birkaç saniyeye kadar acısı hissedilebiliyor. Ayrıca çoğu insan kalbine sıkmayı başaramadığı için ölmüyor zaten. (bkz: Salih Bozok)
  9 -1 ... cadimavisi
 • sözlüğe bir kedi bırak

  20.
  sözlüğe bir kedi bırak
  14 ... cadimavisi
 • bayrama bir fotoğraf bırak

  4.
  bayrama bir fotoğraf bırak
  8 ... cadimavisi
 • şekerliği avuçlayan çocuk

  8.
  Eğer o bayramı büyük teyzelerimin evinde geçiriyor isem muzdarip oldugum durumdur.

  Bunların üst komşusu bayramlaşmaya geldiginde yanında büyük bir poset getiriyor bir ufak boyunu da çocuğunun eline veriyor. Şeker kasesi önlerine geldiği zaman direkt posetin içine döküyorlar avuclamak ile zaman kaybetmiyorlar. Bende aldım önlemimi kaseye üç tane şeker koyup getiriyorum sıra onlara gelince.

  Hayır yani çocuğun yapsın ama sen bari yapma koskoca adamsın. Komik de değil herkes ters ters bakıyor sen bu eylemi gerceklestirirken.
  7 ... cadimavisi
 • bayram temizliği

  202.
  Temizlemeye temizliyoruz da gelen giden olmuyor, o yorgunlukla kendimizi koltuğa atıp uyuyakaliyoruz genellikle.
  9 ... cadimavisi
 • bayramların sevilmeyen yanları

  47.
  Eski coşkusunu veremiyor oluşu. Çocukken ertesi gün bayram ise heyecandan uyuyamazdım, bayramdan önceki arefe günü babaannem sırayla bütün torunlarını yıkardı boyumuzun uzayacagina dair bir batıl inancı vardı. Çok güzel günlerdi. Zamanla görüşecek akraba dahi kalmadı. Evi temizliyoruz gelen giden yok kendimiz oturuyoruz evde. Şeker alıyoruz kendimiz yiyoruz ikram edecek bayramlasacak insan yok çünkü.
  11 ... cadimavisi
 • insan neden ölmek istemez

  15.
  Kimi insanlar dönem dönem hayattan gerçekten zevk alamadığının farkına varıp ölümü bir kurtuluş,refaha erme gibi görse dahi hayatına bir türlü son veremez. Yani sadece düşünür, eylemi gerçeklestirmez. Sanırım bunun sebepleri arasında öldükten sonra ne olacagi hakkında kesin bir yargının söz konusu olmaması, belirsizliğin getirdiği korku. Şahsen ölmek istemiyor isem sebebi budur. Birde insan merak ediyor, yani ne olursa olsun görmek istiyor bu işin devamını.
  7 ... cadimavisi
 • kitap alıntıları

  2628.
  "Yağmuru seviyorum diyorsun, 
  yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.
  Güneşi seviyorum diyorsun, 
  güneş açınca gölgeye kaçıyorsun.
  Rüzgarı seviyorum diyorsun, 
  rüzgar çıkınca pencereni kapatıyorsun.
  işte,bunun için korkuyorum; 
  Beni de sevdiğini söylüyorsun.."

  William Shakespeare - Romeo and Juliet
  13 ... cadimavisi
 • anın görüntüsü

  28036.
  anın görüntüsü

  Gofret ve ben hepinize iyi bayramlar diliyoruz. Kendisine engel olamıyoruz bugün fırsat buldukça suya atıyor kendini o yüzden bir türlü kurutamadik.
  31 -3 ... cadimavisi
 • huzurlu olmak

  22.
  Yapılan araştırmalara göre dünyada üç yüz milyondan fazla insanın depresyon ile mücadele ettiği düşünülecek olursa birçok insanın bir türlü kavuşamadıgı bir çeşit gönül rahatlığıdır.
  11 -1 ... cadimavisi
 • yeni şeyler getiriyorum