• ruh halinizi anlatan görsel

  42.
  ruh halinizi anlatan görsel
  22 -4 ... cadimavisi
 • kitap alıntıları

  2730.
  "Her gün yaşanan acı insanı dayanıklı hale getirmezdi. Yıpratırdı. Kırılganlaştırırdı. Zayıflatırdı. insan ruhu, dayanıklılığının sınanmasıyla tabakalanan bir deri değildi. Duyarlı nazik, içli bir zardı. Bir şok anında yaralanır, örselenir ve bunun izlerini hep taşırdı. "
  9 ... cadimavisi
 • gecenin gif i

  2055.
  gecenin gif i
  16 ... cadimavisi
 • herkes memleketinden foto atsın

  1.
  herkes memleketinden foto atsın

  Sinop
  Edit: Başlık başıma kalmış,olsun.
  19 -1 ... cadimavisi
 • gece gece evde yürüyen iskender kebap görmek

  2.
  Sanırım metamfetamin kullanan yazar beyanı.
  8 ... cadimavisi
 • yazmasam yazmaz hissi

  4.
  Şu durumu yaşamayalı tam 3 yıl oldu. Yani gururunu bir kenara bırakıp yazsan bir dert, yazmasan bir dert. Bu işler hiç bana göre değil.
  15 ... cadimavisi
 • uludağ sözlükün bittiğini nasıl anlarız

  1.
  Ünsüz yumuşaması gibi dil bilgisi kurallarından bihaber olan yazarlarin sayısı arttıkça bitmis veya bitmeye yakın olabilir.
  12 -4 ... cadimavisi
 • harry potter serisi en güzel filmi

  21.
  Ölüm Yadirgarları'nın ikinci partını beğenmiştim ben, diğerleri kitaplarını okuyan birisi için çok sönük kalıyor çünkü. ama son film diğerlerine nazaran konuya daha çok sadık kalmış gibiydi part olarak bölündüğü için olsa gerek güzel işlediler konuyu.
  9 ... cadimavisi
 • kitap alıntıları

  2725.
  “Kim bilir...Belki uzak bir günde,büsbütün başka insanlar olarak tekrar karşılaşırız ve belki gülüşerek birbirimize ellerimizi uzatırız...”
  15 ... cadimavisi
 • ruh halinizi anlatan görsel

  38.
  ruh halinizi anlatan görsel
  25 -1 ... cadimavisi
 • hangi ösym şekerinin daha güzel olması

  6.
  Mavi olanı tercih edebilirsin, naneli seviyorsan.

  Bu sekerlerden hoşlanmayan bir tek ben varım galiba. Ygs'ye girdiğim yıl en odaklanmam gereken anlarda millet sözlesmis gibi sırayla ambalajı açıp kütür kütür yerdi bunları.
  12 -1 ... cadimavisi
 • çocukken yapılan saykoluklar

  10.
  Buzdolabı poşetine su koyup yüksek bir yerden işlek bir caddenin ortasına fırlatmak. insanların bir anda çığlık atmasını ve üstlerinin ıslanmasını izlemeye bayılırdım.
  15 ... cadimavisi
 • harry potter vs draco malfoy

  5.
  Harry Potter'a, yaptıklarına, yaşadıklarına ve cesaretine olan saygım sonsuz fakat özellikle melez prens'i okuduktan sonra Malfoy' a olan sempatim kat ve kat artmış durumda.

  ölüm yiyenlerin evladı olarak dünyaya gelmiş, bolluk içinde büyümüş şımartılmış ama asla sevildiğini hissedememis sevgi ve ilgiden yoksun kalmış yanı.

  Babasının tamamlayamadigi yarım kalan işlerini üstlenmek zorunda kalmış. Özellikle sonlara doğru yaşadığı o kimlik arayışı beni gerçekten çok etkilemisti.
  9 ... cadimavisi
 • stranger things

  101.
  Üçüncü sezonunu sabırsızlıkla beklediğim dizi.

  Bildiğim kadarıyla bu sezon ana karakterlerin büyüyor oluşu göz önünde tutularak insan ilişkileri üzerine yogunlasacak ve bünyesinde yeni karakterler barındıracakmış.

  Upside down biraz daha az işlenecek anlaşılan. Aslında mantıklı bir karar çünkü son sezonda işlerin büyümesi açısından 3.sezonda upside down a biraz ara verilebilir.

  Demogorgon ve "müritlerinin" her sezonda yeni formlarda geri dönüyor olmaları ve her sezon finalinde savaşmalari anlamsız olacaktır zaten.

  Insan ilişkileri üzerine yogunlasacak olmaları güzel ama umarım Eleven ve Finn için 1.sezondaki Nancy&Steve sahnelerine yer vermezler.
  9 ... cadimavisi
 • psikolojisi bozuk yazarlar

  53.
  Benide listenize dahil edebilir misiniz rica etsem?
  Benimkisi hastalık hastalığı gibi bir şey oldu artık kroniklesti. Kendimi asla tam anlamıyla ruhen ve bedenen sağlıklı hissedemiyorum.
  11 -2 ... cadimavisi
 • sözlüğe bir fotoğraf bırak

  14.
  sözlüğe bir fotoğraf bırak
  13 ... cadimavisi
 • asla anlaşamayacağınız insan tipi hangisidir

  66.
  insana güven vermeyen, anlam veremediğim takıntıları olan, sözleri ve davranışları arasında tutarsızlık bulunan,aynı zamanda hem ırkçılık hemde cinsiyetcilik yapan insan tipidir.
  15 -2 ... cadimavisi
 • bir film önerenin kırk yıl kölesi olurum

  3.
  Öncelikle a beautiful mind'ı oraya eklediğin için sana ve izlememis olan herkese Stephen Hawking'in hayatını konu edinen the theory of everything'ı şiddetle öneriyorum. Birde Ashton Kutcher'ın rol aldığı bir Steve Jobs hikayesi olan Jobs filmini önerebilirim.
  11 -3 ... cadimavisi
 • yazarların okumakta oldukları kitap

  210.
  En son osman balcıgil'in kaleminden suat derviş'in hayatını konu edinen ipek sabahlık isimli kitabını bitirdim. Şuan okuduğum bir kitap mevcut değil fakat önerilere açığım.
  8 ... cadimavisi
 • içinden geleni söyle

  727.
  içinden geleni söyle
  balkonda gül yetiştiriyorum yaklaşık bir ay önce güllerimin arasına kuş yumurtladı yuvasını yetiştirememiş. Gülleri devamlı suluyorum, kuşun yumurtaları belli bir sıcaklıkta kalmak zorunda, topraktan su alıp zarar görebilir diye düşünerek kuşa yuva yaptım.

  Yaklaşık bir ay geçirdik çiçekleri sulamak için çıktığımda kanatlarını seviyordum kaçmıyordu alışmıştı zamanla. Bugün tekrar çıktım yanına bir baktım ne kendisi ne de gözü gibi baktığı iki yumurtası ortalıkta yok. Her yer tüy olmuş çiçeklerin bir kısmı kopmuş.

  Sabaha karşı martılar gelip yumurtaları ile birlikte yemişler. O kadar kötü hissettim ki sanki koruyamamışım gibi, sorumluluğu bana aitmiş gibi.. öylece bakakaldım.
  21 -1 ... cadimavisi
 • yeni şeyler getiriyorum